איך לבחור קלינאית תקשורת במרכז?

כאשר מאבחנים בעיה בדיבור אצל ילד או פעוט יש חשיבות גבוהה להתחלה מהירה ככל האפשר של הטיפולים. חשוב לבחור קלינאית תקשורת שמתמחה בתחום הספציפי שאובחן. לא די בהמלצה של חברה קרובה, תחום הקלינאות הינו רחב מגוון וכן תחומי ההתמחות בו. יש לוודא שהקלינאיץ ץקשורת אכן עובדת עם ילדים ואת ניסיונה בתחום בו אובחן הקושי הספציפי של הילד.

כיום יש לא מעט קלינאיות תקשורת מקצועיות ומצוינות. כדאי לבחור בכזאת שהקליניקה שלה ממוקמת בסמיכות למקום המגורים אך כמובן שאין בכך הכרח, בעיקר אם אין בעיה גם לנסוע רחוק עבור אשת מקצוע מומחית ומומלצת בתחומה. על מנת לבחור קלינאית תקשורת במרכז חשוב להגדיר עד להיכן מוכנים להרחיק לצורך הגעה לטיפולים וכך לבדוק את רשימת נשות המקצוע האפשריות. מומלץ מאד שלא לוותר על פגישת הכרות והגדרת ציפיות, שכן אין כמו מראה עיניים ותחושה שנוצרת במהלך שיחה שקטה, רגועה ונעימה. זוהי דרך מצוינת להתרשם ממידת הכימיה איתה ועם יכולתה להציע את המענה המדויק והנכון עבור הילד או הילדה.

התמחויות שונות של קלינאית תקשורת

חשוב שבעת השיחה יגדירו ההורים מה מטרת הטיפול ומה הבעיות שהם רואים או חווים. ישנם כיום כמה נושאי התמחות בתחום קלינאות התקשורת וחשוב לוודא שמדובר בקלינאית שאכן תוכל לסייע. נושאים אלה הם התאמה של מכשירי שמיעה, פיתוח שפה ותקשורת בפעוטות, ילדים ונוער, התמודדות עם בעיות אכילה או פתרון בעיות הגייה, ארגון מסר, הבעה ועוד. כשיש התאמה בין הקושי לבין הרקע והניסיון של הקלינאית, אזי ניתן לצפות כי טיב הטיפול ויעילותו יהיו מיטביים.

למידע נוסף לחצו כאן

זקוקים לשירותיה של קלינאית תקשורת ותוהים למי לפנות? לחברת טיפול-לי מגוון רחב של טיפולים בבית המטופל או בקליניקות עליהם תוכלו לקבל מידע על ידי לחיצה בכפתור וצוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם בכל עניין ולעמוד לרשותכם לאורך כל הדרך. למידע נוסף, פנו לטלפון 073-7284931

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

מידע נוסף לעיונכם: