בחירה של קלינאית תקשורת לילדים

כאשר יש צורך להפנות ילד קטן או אפילו פעוט לטיפולים של קלינאית תקשורת לילדים חשוב מאד לבחור את זו שהילד יתחבר אליה ושאסטרטגיית הטיפול שלה תתאים למטרות שהוצבו. כיום ישנן כמה התמחויות בתחום של קלינאות תקשורת ויש חשיבות לבחירה מושכלת ונכונה באשת המקצוע שתהיה המתאימה ביותר. הטיפולים יכולים לעשות הבדל עצום בהתפתחות השפה של הילד או הילדה וכאשר מדובר בגיל צעיר – יכולה השפה להתפתח ולהיות עשירה ואיכותית בזכות הטיפולים.

איך בוחרים קלינאית תקשורת?

קלינאית תקשורת לילדים מומלצת תהיה כזאת בעלת ניסיון רב עם ילדים במגוון גילאים, היא תוכל לומר כבר בשיחת טלפון האם יש באפשרותה ויכולתה לסייע לזוג ההורים ולילדם ואילו תובנות יש לה אודות התהליך שעומד להתחיל. מכיוון שיש חשיבות עצומה למקצועיות של הקלינאית – חשוב שהיא תדע מה הבעיה ומהן הציפיות מהטיפול על מנת שתוכל כבר בשלבים הראשונים לומר האם אין באפשרותה לסייע, מכל סיבה שהיא או שמא – היא אכן יכולה להציע את המענה המתאים. כאשר הבחירה מבוצעת על סמך המלצות וחוות דעת – אין ספק שקל יותר לבחור ולהתחיל את התהליך כמה שיותר מוקדם וללא עיכובים מיותרים.כאשר פונים לטיפול באופן פרטי אפשר לבחור את אשת המקצוע. חשוב לבחון לעומק כל אפשרות שמתעוררת, בעיקר של קלינאית תקשורת לילדים המלצות מאנשים שכבר סיימו את הטיפול איתה או אם למי מהחברים או המכרים יש הכרות איתה או עם קלינאית אחרת. כאשר מקבלים חוות דעת מאדם קרוב או כזה שסומכים עליו ועל ההתרשמות שלו – חוות הדעת הזו יכולה לסייע רבות בקבלת ההחלטה האם לפנות אל אותה קלינאית או שמא להמשיך לחפש.

יש מקרים שבהם טיפול של קלינאית תקשורת לא ייסוב אך ורק סביב נושא השפה המדוברת אלא יהיה קשור גם במבנה חלל הפה, בביצוע תרגילים הקשורות לעצמות הלסת – תרגילים שיסייעו לאחר מכן בהגייה נכונה ודיבור שוטף וברור. קלינאית תקשורת מנוסה תדע לאבחן גם בעיות הקשורות באכילה נכונה או לעיסת המזון על ידי הילד וגם זו גדולתה.

זקוקים לשירותיה של קלינאית תקשורת? מקצועיות וניסיון הם פרמטרים שחשובים לכם? טיפול-לי הוא הכתובת המתאימה לפנות אליה ולהיעזר בשירותיה. המכון מציע מגוון רחב של טיפולים, עליהם תוכלו לקבל מידע כאן וצוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם בכל עניין.
למידע נוסף, פנו לטלפון 050-252-9658

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

מאמרים נוספים:

ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק הוא מקצוע השייך למקצועות הבריאות כאשר מטרתו היא לשמר ולהשיב לאדם יכולות תפקוד משמעותיות. ריפוי בעיסוק יעיל עבור אנשים המתקשים לתפקד בשל לקות

קראו עוד »
אין מאמרים נוספים להציג