טיפול באוטיזם

האוטיזם הקלאסי מוגדר בתור הפרעה התפתחותית השייכת לקבוצת תסמונות מן הספקטרום האוטיסטי. אוטיזם מקורו בשונות נוירולוגית שהיא תורשתית ומולדת. את תסמיני האוטיזם ניתן לראות בבעיות תקשורת לא מילולית כמו הבעת רגשות או קושי בהבעות פנים, הפרעות בדיבור המתאפיינות באוצר מילים קטן ושגיאות דקדוק משמעותיות, ניסיון להימנע מדיבור במקרים שהדבר מתבקש ואף הימנעות מוחלטת מדיבור, מגבלות הנוגעות לקואורדינציה, בעיה בתכנון התנועות, בעיית ויסות חושי ורגשי ועוד. אוטיזם קלאסי זה ניתן לגלות כבר בשנותיו הראשונות של הילד ובמקרים רבים ישנה נסיגה והידרדרות תפקודית אצל הילד.

קצת על הטיפול באוטיזם

טווח הסימפטומים הוא רחב ומשתנה מאדם לאדם. בעוד טיפול תרופתי יכול להקל מעט על הסימפטומים הרי ברור שלא מדובר בפתרון של ממש. יש למצוא את הגורם לאוטיזם ולהתמקד בו כדי להביא לשיפור אמיתי בחיי המטופל. על מנת להתמקד בליקוי החברתי ניתן להעניק טיפול במגוון דרכים המתמקדות בפן הרגשי ולא התרופתי. הטיפולים בהם אנו בטיפול-לי מתמקדים כוללים:

  • טיפול באומנות – לפעמים טיפול ללא מילים הוא הטיפול הטוב ביותר. טיפול באוטיזם מסוג זה המתמקד בפיסול, ציור, מוסיקה ומשחק מאפשר לילד להוציא רגשות, להתמודד עם סיטואציות חדשות בסביבה סטרילית ולהציף רגשות חבויים אשר מתבטאים ביצירה. בשלב מאוחר ניתן לדבר על רגשות אלה, לעבד אותם ובכך להקל על חיי המטופל.
  • טיפול פסיכולוגי-דינמי – טיפול הדורש מן המטפל להיות אקטיבי ומרוכז בכל מחוות גוף, שינוי במצב רוח או קשר עין קשר אשר יכול לפתוח דלת לתקשורת עם הילד. ישנה חשיבות רבה להיווצרות קשר איכותי בין המטפל למטופל בטיפול באוטיזם מסוג זה ובכלל.

טיפול באוטיזם – מטפלים באוטיזם עם טיפול-לי

טיפול-לי מסייע להורים ולילדיהם אשר זקוקים לטיפול עבור מגוון בעיות, החל מאוטיזם קל ואוטיזם מתקדם ועד לבעיות קשב וריכוז או דיספרקסיה ורבלית. המטפלים שלנו עוברים סינון קפדני וכולם בעלי הכשרה מקצועית לטיפול בילדים. מטרת המקום היא להפוך את הטיפול הכל כך נחוץ לילדים לנגיש, זמין ובמחיר נוח לכל כיס.

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם

מאמרים נוספים:

איך לבחור קלינאית תקשורת

התחום של קלינאות תקשורת אמון על סיוע ברכישה נכונה של השפה המדוברת ולכן מציע טיפולים לפעוטות ולילדים צעירים בעיקר. מדובר בשלבים ראשוניים של רכישת השפה

קראו עוד »

קלינאית תקשורת פרטית

קלינאית תקשורת פרטית עוסקת באבחון, טיפול ושיקום של אנשים בעלי לקות תקשורת מסוימת. יתכן ומדובר בקושי בהבנת השפה או הבעתה, לעיתים מדובר בליקוי בדיבור, ביכולת

קראו עוד »

קלינאית תקשורת

קלינאית תקשורת עוסקת באבחון שיקום וטיפול באנשים בעלי לקויות הנוגעות לתקשורת האישית. מדובר במקצוע פרא-רפואי אשר נועד לעזור לאנשים המתקשים בדיבור, הבנה והבעת שפה מדוברת.

קראו עוד »

קלינאי תקשורת לילדים

הילד או הילדה שלכם סובלים מעיכוב שפתי או בעיות בהבנה או הבעה? קלינאי תקשורת לילדים יכול לסייע בטיפול ממוקד ללקויות שונות כגון לקויות בהבנת השפה,

קראו עוד »
אין מאמרים נוספים להציג