טיפול בבעיות קשב וריכוז

טיפול בבעיות קשב וריכוז
תוכן עניינים

טיפול בבעיות קשב וריכוז הוא אחד הטיפולים המבוקשים ביותר כיום. בעיית הקשב והריכוז נמצאת בעליה חדה בקרב ילדים ונראה שמדובר במגמה שרק תלך ותתגבר. הסיבה לכך כנראה נעוצה בטכנולוגיה הרבה המקיפה את הילדים מגיל קטן: גירויים רבים בעצימות רבה מזו שגוף האדם רגיל אליה, כמויות רבות של מסרים אליהם הילדים נחשפים בו זמנית, מידע הכרתי ותת הכרתי כאחד המוזרם דרך הטלוויזיה, המכשיר הסלולרי והמחשב – כל אלה ועוד רק מקצינים את בעיית הקשב והריכוז שיש אצל ילדים שנולדו עם הפרעה זו. להפרעת הקשב והריכוז דרגות שונות ויש לבצע אבחון על מנת להבין את חומרתה ודרכי הטיפול בה.

סוגי טיפול בבעיות קשב וריכוז

הטיפול בבעיות קשב וריכוז לרוב הינו תרופתי, התנהגותי ופסיכולוגי כאחד:


טיפול תרופתי – זהו טיפול הניתן על ידי רופא מומחה, נוירולוג או פסיכיאטר המוסמך לטפל בילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז. הטיפול התרופתי לרוב כולל את התרופות ריטלין וקונצרטה. לאורך השנים התגלה כי תרופות אלה עוזרות גם בטיפול בבעיות התנהגות כמו היפראקטיביות.


טיפול התנהגותי – מטרת הטיפול היא לשנות הרגלים חסרי תועלת ולסגל הרגלים מועילים יותר. הטיפול נוגע במטלות יומיומיות פשוטות (כמו סידור התיק או התארגנות לקראת יציאה מהבית) , מגדיר שלבים שיש לבצע אחד אחרי השני ולאחר מכן במפגש עם המטפל מתקבל פידבק לגבי אופן הביצוע והתוצאה.


טיפול פסיכולוגי – נועד להתמודד עם תסכולים, מחסומים וירידה בביטחון העצמי הנוצרים אצל הילד עקב הפרעות הקשב והריכוז.


טיפול בעזרת ספורט ואומנויות לחימה – חוגי ספורט שונים כמו גם עיסוק באמנויות לחימה יכול לתרום רבות לשיפור הקשב והריכוז של הילד כמו גם לתרום לביטחונו האישי, לבריאותו, להוצאת האנרגיות לה הוא זקוק וליצירת מסגרת בה הוא יכול להתבטא ולרכוש חברים חדשים.

טיפולי – מטפלים בהפרעת הקשב והריכוז

טיפולי ישמחו לספר לכם בפירוט לגבי האופן בו ניתן להתמודד עם הפרעת הקשב והריכוז של ילדכם. נשמח להעמיד לרשותכם צוות מקצועי מן השורה הראשונה ובמחיר נוח על מנת שכל הורה יוכל לספק לילד שלו את הטיפול הראוי.

שיתוף:
מאמרים אחרונים
כתבות שאולי יעניינו אתכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם!
דילוג לתוכן