מהו התחום של טיפול רגשי לילד?

טיפולים פסיכותרפיים הם טיפולים מוכרים מאד עבור מבוגרים או מתבגרים. אנשים בגילאים אלה ממכירים בצורך לשינוי ו/או עזרה ויודעים לאן לפנות. ילדים צעירים לא יכולים לעשות זאת ונסמכים על הכוונת הוריהם. במידה והם חווים חוויה שלילית או שעובר עליהם משהו – ברוב המקרים הביטוי החיצוני שלו יהיה בהתנהגות שלילית בעצימות שונה בהתאם לתחושתם. הפתרון – טיפול רגשי לילדים.

על מנת להבין מה קורה בתוך נפשו של הילד פנימה – צריך להגיע אליו מבחינה רגשית, תרבותית ומנטלית. שיח בגובה העיניים, המותיר חוויה חיובית הינו בסיס לקשר טיפולי שילמד כיצד לחוות מחדש את הקושי עם אסטרטגיות שונות ונכונות להתמודדות. בתהליך הטיפולי אפשר להבין מפעולות ודברי הילד מה מכעסי אותו, היכן הוא מרגיש לא בטוח ולהעלות קשיים נוספים ומשם לסייע לו לצמוח. זו המטרה של טיפולים רגשיים לילדים.

איך מתבצע הטיפול הרגשי?

כאמור – פתיחותו של הילד תלויה במידה רבה בנוחות שהוא יחוש במחיצתו של איש המקצוע שאיתו הוא יעבור את התהליך. טיפול רגשי בילדים יהיה מוצלח וישיג את המטרות שלו כאשר הילד ירגיש שהוא יכול לסמוך על המטפל או המטפלת, שידעו לחבור לעולם המושגים של הילד, לייצר חוויות חיוביו משותפות ומשם לגשת לקשיים כדמות לא שיפוטית שתכיל ותלמד התנהגויות שונות כאמצעי להתמודדות.

גם ההורים וגם רופאים או אנשי חינוך יכולים להיות אלה שייזמו טיפול רגשי לילד. כל אחד מהם ייראה את הילד בשגרה שלו. כאשר בוחנים אפשרות של טיפול רגשי לילדים המלצות יכולות להטעות שכן, ילד שונה מאחד לאחר במבנה אישיותו וגם המטפל בעל ניסיון בתחום רגשי מסויים ולאו דווקא שקיימת התאמה לילדיכם. יש לוודא שהכשרת המטפל מתאימה לילדכם. כך לבטח תוצאות הטיפול תהיינה משביעות רצון והמענה שיוצע יותאם לילד בצורה המדויקת והנכונה ביותר.

מחפשים כתובת מקצועית, המציעה טיפולים רגשיים מותאמים לילדים? חברת טיפול-לי היא מציעה מגוון רחב של טיפולים, עליהם תוכלו לקבל מידע נוסף על ידי לחיצה בכפתור למעלה וצוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם בכל עניין. למידע נוסף, פנו לטלפון 073-7284931

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

מידע נוסף לעיונכם: