מהו התחום של טיפול רגשי לילד?

ילדה בטיפול רגשי
תוכן עניינים

טיפול רגשי הוא טיפול מוכר מאד עבור מבוגרים ומתבגרים. ברוב המקרים, אנשים בגילאים אלה מכירים בצורך לשינוי ו/או יודעים לבקש עזרה ויודעים לאן לפנות. ילדים צעירים לא יכולים לעשות זאת ונסמכים על הכוונת הוריהם. במידה והם חווים חוויה שלילית או שעובר עליהם משהו – ברוב המקרים הביטוי החיצוני שלהם יהיה בהתנהגות שלילית בעצימות שונה בהתאם לתחושתם. הפתרון – טיפול רגשי לילדים.

על מנת להבין מה קורה בתוך נפשו של הילד פנימה – צריך להגיע אליו מבחינה רגשית, תרבותית ומנטלית. שיח בגובה העיניים, המותיר חוויה חיובית הינו בסיס לקשר טיפולי שילמד כיצד לחוות מחדש את הקושי עם אסטרטגיות שונות ונכונות להתמודדות. בתהליך הטיפולי אפשר להבין מפעולות ודברי הילד מה מכעיס אותו, היכן הוא מרגיש לא בטוח ולהעלות קשיים נוספים ומשם לסייע לו לצמוח, זו המטרה של טיפולים רגשיים לילדים.

איך מתבצע הטיפול הרגשי?

כאמור – פתיחותו של הילד תלויה במידה רבה בנוחות שהוא יחוש במחיצתו של איש המקצוע שאתו הוא יעבור את התהליך. טיפול רגשי בילדים יהיה מוצלח וישיג את המטרות שלו כאשר הילד ירגיש שהוא יכול לסמוך על המטפל או המטפלת, שידעו לחבור לעולם המושגים של הילד, לייצר חוויות חיוביו משותפות ומשם לגשת לקשיים כדמות לא שיפוטית שתכיל ותלמד התנהגויות שונות כאמצעי להתמודדות.

גם ההורים וגם רופאים או אנשי חינוך יכולים להיות אלה שייזמו טיפול רגשי לילד. כאשר בוחנים אפשרות של טיפול רגשי לילדים המלצות יכולות להטעות שכן, ילד שונה מאחד לאחר במבנה אישיותו וגם המטפל בעל ניסיון בתחום רגשי מסוים ולאו דווקא שקיימת התאמה לילדיכם. יש לוודא שהכשרת המטפל מתאימה לילדכם. כך לבטח תוצאות הטיפול תהיינה משביעות רצון והמענה שיוצע יותאם לילד בצורה המדויקת והנכונה ביותר.

מחפשים כתובת מקצועית, המציעה טיפולים רגשיים מותאמים לילדים? חברת טיפולי מציעה מגוון רחב של טיפולים, עליהם תוכלו לקבל מידע נוסף על ידי לחיצה בכפתור למעלה וצוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם בכל עניין.

שיתוף:
מאמרים אחרונים
כתבות שאולי יעניינו אתכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם!
דילוג לתוכן