מוטוריקה גסה התפתחות הילד

ראשית, על מנת שנבין מהי חשיבות מוטוריקה גסה עלינו להבין את המושג כפשוטו.
מוטוריקה גסה הינה תנועות שרירי הגוף הגדולים המתבטאים למשל בריצה והליכה. כאשר תינוק נולד ניתן להבחין בתנועות שריר גדולות ולא רצוניות, חזקות בהם התינוק בודק את תנועותיו ומרגיש את שריריו, התינוק יכול לבעוט להזיז את הרגליים והידיים בתנועה חזקה, להתהפך ולהזיז את הראש מעלה ומטה ועוד.
שנית, מוטוריקה גסה התפתחות הילד על כן היא חשובה לתהליך ההתפתחות וביצוע משימות פשוטות בהמשך חייו של הילד כמו למשל בריצה או קפיצה.
ליווי של מוטוריקה גסה התפתחות הילד מתבצע אצלנו מגיל לידה ועד גיל ההתבגרות עם מיטב המטפלים, המומחים ומרפאים בעיסוק.

מוטוריקה גסה לילדים


מגיל קטן לאחר שתינוק מתחיל ללכת ולרוץ לעיתים עלול להיות פספוס בהתפתחות התקינה של מוטוריקה גסה, ומגיל קטן ניתן לטפל על מנת שלא יהיו לכך השלכות בהמשך חייו של הילד. 
כפי שציינו בפסקה הקודמת, מוטוריקה גסה מתבטאת בתנועות ופעולות פשוטות אותם אנו מבצעים ביום יום לכן לאחר שיש לילד את הכלים והיכולת לבצע תנועות במוטוריקה הגסה המעבר למוטוריקה עדינה יהיה יותר קל ופשוט.

מוטוריקה גסה טיפול


לטיפול של מוטוריקה גסה התפתחות הילד ,אצלנו ב”טיפול לי” ניתן למצוא את מיטב המומחים ומהטפלים ומציעים גם פעולות ופעילויות פשוטות לבנייה בבית או בבית הספר על מנת שלילד תהיה הצלחה והתקדמות במוטוריקה הגסה, ניתן לבנות בבית או בכיתה מסלולי מכשולים להליכה או לריצה, תפיסה של כדור, ארגון של סביבה למשל בסידור הכיתה או החדר המאפשר התמצאות במרחב וסדר וארגון. ניתן להתייעץ איתנו בכל שלב. חשוב שתהיה הבחנה בגיל מוקדם וטיפול מיידי ועל ידי כך תהיה התקדמות ושיפור אצל הילד.

ההבדל בין מוטוריקה גסה ועדינה


מוטוריקה עדינה הינה תנועות גוף עדינות ואחיזות קלות המתבטאות למשל באחיזת עפרון, אחיזת יד כלומר, בעיקר תנועות עדינות של הידיים. על מנת לחזק את מערכת המוטוריקה העדינה ניתן לבצע פעילויות שונות ופשוטות בכיתה או בבית, למשל השחלת חרוזים, פעולות מטבח כמו סחיטת פרי ועוד. כפי שהזכרנו מערכת המוטוריקה עדינה וגסה מתפתחות בגיל מוקדם מאוד שכן המוטוריקה העדינה מתפתחת לאחר המוטוריקה הגסה בה התינוק חקר את תנועותיו ולאט לאט מווסת את התנועות לעדינות יותר. 

 

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

מאמרים נוספים:

משחקים מוטוריקה עדינה

תקופת ההתפתחות של הילד היא שלב קריטי במיוחד אשר השלכותיה הן בעלות משמעות רבה על עתידו. חלק עיקרי וחשוב בתקופה זו הוא פיתוח מוטוריקה עדינה

קראו עוד »

זכויות הילד

זכאות להחזר מקופת החולים השתתפות הקופות בטיפול פרטי באין תור בפרק זמן סביר, כנקבע בחוק (שלושה חודשים).אין צורך בהמתנה של שלושה חודשים בתור, ניתן לברר

קראו עוד »

מוטוריקה עדינה תרגילים

מוטוריקה עדינה תרגילים כחלק מחיי היום יום  החשיבות של מוטוריקה עדינה תרגילים כחלק מתקופת ההתפתחות התקנית של  ילדים, השלב הקריטי הוא  פיתוח מוטוריקה עדינה וגסה. לכל

קראו עוד »

קלינאית תקשורת פרטית

קלינאית תקשורת פרטית עוסקת באבחון, טיפול ושיקום של אנשים בעלי לקות תקשורת מסוימת. יתכן ומדובר בקושי בהבנת השפה או הבעתה, לעיתים מדובר בליקוי בדיבור, ביכולת

קראו עוד »

קלינאית תקשורת

קלינאית תקשורת עוסקת באבחון שיקום וטיפול באנשים בעלי לקויות הנוגעות לתקשורת האישית. מדובר במקצוע פרא-רפואי אשר נועד לעזור לאנשים המתקשים בדיבור, הבנה והבעת שפה מדוברת.

קראו עוד »
אין מאמרים נוספים להציג