מוטוריקה גסה התפתחות הילד

ראשית, על מנת שנבין מהי חשיבות מוטוריקה גסה עלינו להבין את המושג כפשוטו.
מוטוריקה גסה הינה תנועות שרירי הגוף הגדולים המתבטאים למשל בריצה והליכה. כאשר תינוק נולד ניתן להבחין בתנועות שריר גדולות ולא רצוניות, חזקות בהם התינוק בודק את תנועותיו ומרגיש את שריריו, התינוק יכול לבעוט להזיז את הרגליים והידיים בתנועה חזקה, להתהפך ולהזיז את הראש מעלה ומטה ועוד.
שנית, מוטוריקה גסה התפתחות הילד על כן היא חשובה לתהליך ההתפתחות וביצוע משימות פשוטות בהמשך חייו של הילד כמו למשל בריצה או קפיצה.
ליווי של מוטוריקה גסה התפתחות הילד מתבצע אצלנו מגיל לידה ועד גיל ההתבגרות עם מיטב המטפלים, המומחים ומרפאים בעיסוק.

מוטוריקה גסה לילדים


מגיל קטן לאחר שתינוק מתחיל ללכת ולרוץ לעיתים עלול להיות פספוס בהתפתחות התקינה של מוטוריקה גסה, ומגיל קטן ניתן לטפל על מנת שלא יהיו לכך השלכות בהמשך חייו של הילד. 
כפי שציינו בפסקה הקודמת, מוטוריקה גסה מתבטאת בתנועות ופעולות פשוטות אותם אנו מבצעים ביום יום לכן לאחר שיש לילד את הכלים והיכולת לבצע תנועות במוטוריקה הגסה המעבר למוטוריקה עדינה יהיה יותר קל ופשוט.

מוטוריקה גסה טיפול


לטיפול של מוטוריקה גסה התפתחות הילד ,אצלנו ב”טיפול לי” ניתן למצוא את מיטב המומחים ומהטפלים ומציעים גם פעולות ופעילויות פשוטות לבנייה בבית או בבית הספר על מנת שלילד תהיה הצלחה והתקדמות במוטוריקה הגסה, ניתן לבנות בבית או בכיתה מסלולי מכשולים להליכה או לריצה, תפיסה של כדור, ארגון של סביבה למשל בסידור הכיתה או החדר המאפשר התמצאות במרחב וסדר וארגון. ניתן להתייעץ איתנו בכל שלב. חשוב שתהיה הבחנה בגיל מוקדם וטיפול מיידי ועל ידי כך תהיה התקדמות ושיפור אצל הילד.

ההבדל בין מוטוריקה גסה ועדינה


מוטוריקה עדינה הינה תנועות גוף עדינות ואחיזות קלות המתבטאות למשל באחיזת עפרון, אחיזת יד כלומר, בעיקר תנועות עדינות של הידיים. על מנת לחזק את מערכת המוטוריקה העדינה ניתן לבצע פעילויות שונות ופשוטות בכיתה או בבית, למשל השחלת חרוזים, פעולות מטבח כמו סחיטת פרי ועוד. כפי שהזכרנו מערכת המוטוריקה עדינה וגסה מתפתחות בגיל מוקדם מאוד שכן המוטוריקה העדינה מתפתחת לאחר המוטוריקה הגסה בה התינוק חקר את תנועותיו ולאט לאט מווסת את התנועות לעדינות יותר. 

 

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

מאמרים נוספים:

קלינאי תקשורת בחיפה

קלינאי תקשורת בחיפה, קריות וגבעתיים ראשית, קלינאות תקשורת הוא מקצוע פרא-רפואי העוסק בליקויי שפה, שמיעה ודיבור ומגיל קטן חשוב ואף רצוי לטפל ולמנוע קשיים בגיל בוגר

קראו עוד »

טיפול באוטיזם

האוטיזם הקלאסי מוגדר בתור הפרעה התפתחותית השייכת לקבוצת תסמונות מן הספקטרום האוטיסטי. אוטיזם מקורו בשונות נוירולוגית שהיא תורשתית ומולדת. את תסמיני האוטיזם ניתן לראות בבעיות

קראו עוד »

תרפיה באומנות

טיפול באומנות, טיפול באמנות חזותית או תרפיה באומנות כולם בעלי משמעות משותפת המציינת שיטת פסיכותרפיה בה נעשה שימוש בטכניקות מעולם האמנות החזותית. הכלים העומדים לרשות

קראו עוד »

טיפול בבעיות קשב וריכוז

טיפול בבעיות קשב וריכוז הוא אחד הטיפולים המבוקשים ביותר כיום. בעיית הקשב והריכוז נמצאת בעליה חדה בקרב ילדים ונראה שמדובר במגמה שרק תלך ותתגבר. הסיבה

קראו עוד »
אין מאמרים נוספים להציג