מי מעורב בתהליך של טיפול רגשי לילדים?

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות הורים פונים לקבלת סיוע ותמיכה של טיפולים רגשיים עבור הילדיהם. טיפולים אלה לא שמורים אך ורק לילדים צעירים או פעוטות ועם הזמן מתפתח התחום ומתרחב גם עבור בני הנוער החווים לא מעט קשיים בהגיעם לגיל ההתבגרות או בעת המעבר מבית הספר היסודי לחטיבת הביניים. על מנת להבין בדיוק במה מדובר וכדי לקבל את ההחלטה האם טיפול רגשי עשוי להתאים במקרים אלה או אחרים – כדאי להבין לעומק מי מעורב בתהליך ואיך בדיוק הוא פועל.

ראשית, חשוב לדעת שטיפולים רגשיים ניתנים במסגרת קופת החולים או במסגרת פרטית בכל רחבי הארץ. כאשר בוחרים איש מקצוע מהתחום של טיפול רגשי לילדים בפתח תקווה, למשל, אפשר להגיע אליו גם מערים אחרות כתלות בזמינות התורים שלו או שלה. התהליך יתחיל ב”שיחת אינטייק”. זוהי שיחה מעמיקה עם ההורים על הרקע וההווה של הילד ובה נקבעות מטרות הטיפול. בהתאם לצורך ניתן לשוחח גם עם אנשי חינוך הקשורים לשגרתו של הילד ווכל מי שיכול לסייע בתהליך ובהקלה על הקשיים שהילד חווה – מדריכים בחוגים, מורות מסייעות ועוד.לאר מכן הטיפול יתנהל מול הילד וישלב על פי צורך הדרכת הורים.

למה לשים לב כשפונים לטיפול רגשי?

בתחום זה יש חשיבות גבוהה מאד לידע, להכשרה ולניסיון של איש או אשת המקצוע. כשמחפשים טיפול רגשי לילדים פתח תקווה אפשר לנסות להשיג המלצות או חוות דעת אודות אנשי המקצוע על מנת לוודא שההכשרה והניסיון שלהם יתאימו לטיפול בילד ספציפי החווה קשיים כאלה ואחרים. חשוב מאד שגם לילד עצמו תהיה תקשורת טובה עם המטפל או המטפלת, על מנת שישתף פעולה בתהליך ויחוש בנוח לשתף בקשייו. כאן טמונה הצלחת הטיפול ולכן חשוב להקדיש תשומת לב רבה לבחירת איש המקצוע שיבצע את הטיפול. פגישת האינטייק שצוינה לעיל הינה דרך מצוינת לבחון זאת.

מחפשים מסגרת שתוכל לסייע לכם ולילדיכם בטיפול רגשי לילדים באזור המרכז? טיפול-לי היא הכתובת המתאימה לפנות אליה ולהיעזר בשירותיה. המכון מציע מגוון רחב של מטפלים המותאמים לפי צורכי הילד ומסייעים לו בסביבתו הטבעית. על שירות טיפול-לי תוכלו לקבל מידע על ידי לחיצה בכפתור וצוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם בכל עניין. למידע נוסף, פנו לטלפון 073-7284931

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

מידע נוסף לעיונכם: