מרפא בעיסוק

מרפא בעיסוק
תוכן עניינים

מרפא בעיסוק הוא אדם המתמחה בריפוי בעיסוק. מטרתו של הטיפול הוא שימורו והשבתו של ילד לתפקוד תקין בחייו. הבעיה בתפקוד יכולה לנבוע ממגוון סיבות, בין אם סיבה פיזית, נפשית, קוגניטיבית או תקשורתית. ריפוי בעיסוק מאפשר לילד לחזור לעצמו בעזרת מגוון תרגילים ופעילויות שונות הנוגעות לשחזור מיומנויות משחק, מיומנויות חברתיות, תנועה בסיסית, יכולת כתיבה ועוד. הריפוי בעיסוק הוא אחד הכלים הטובים והיעילים ביותר המשלימים את הטיפול הרפואי והינו יעיל במיוחד עבור ילדים עבור בכל הגילאים.

מה עושה מרפא בעיסוק?

ריפוי בעיסוק נחלק למספר קטגוריות:

  • ריפוי בעיסוק פדיאטרי והתפתחותי – ריפוי הנוגע להתפתחות הילד. התהליך כולל אבחון והדרכת ילדים עד גיל ההתבגרות. הליווי ניתן הן לילד והן להוריו מה שמאפשר להם להתמודד עם אוטיזם, שיתוק מוחין, פיגור שכלי, קשיי קשב, טראומות ועוד.

  • ריפוי בעיסוק פיזי – ריפוי העוזר לשקם אנשים הסובלים מבעיות נוירולוגיות ומוטוריות. טיפול זה נועד לנפגעים מתאונות דרכים, שברים וכוויות, פגיעות ראש, התאוששות מניתוח מפרק הירך וכדומה.

  • ריפוי בעיסוק גריאטרי – תהליך ריפוי זה נועד לשמר את יכולות התפקוד של אנשים שהגיעו לגיל זקנה. מטרת הטיפול היא להשאיר את המטופל במצב עצמאי ככל הניתן. כמו כן המטרה היא לעודד את הקשיש לעסוק בפעילות החשובה לו אשר תיתן משמעות לחייו. עיסוק בדברים אלה יעזרו לו לשמור על בריאותו הפיזית והנפשית ולשמר את תפקודו במידה והוא סובל ממחלות כמו פרקינסון ואלצהיימר.

  • ריפוי בעיסוק מתחום בריאות הנפש – טיפול אשר נועד לשפר את יכולת התפקוד של מטופלים בעלי הפרעה נפשית. הטיפול ניתן בעיר בבתי חולים פסיכיאטריים ונועד לאפשר למטופלים לעסוק בפעילויות שונות.

ריפוי בעיסוק עם טיפולי

על מנת ליהנות ממרפאים מובילים בתחום הריפוי בעיסוק תוכלו לפנות כעת אל טיפולי. אנו מקפידים להתאים עבור כל אדם את המטפל הנכון ביותר בשבילו. מערכת יחסים חיובית עם המטפל תהווה קרקע פורייה להצלחת הטיפול, להתמודדות עם הקשיים ולהקניית כלים בדרך לחיים עצמאיים, אז אל תחכו צרו אתנו קשר עוד היום!

שיתוף:
מאמרים אחרונים
כתבות שאולי יעניינו אתכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם!
דילוג לתוכן