משחקים מוטוריקה עדינה

מוטוריקה עדינה
תוכן עניינים

תקופת ההתפתחות של הילד היא שלב קריטי במיוחד אשר השלכותיה הן בעלות משמעות רבה על עתידו. חלק עיקרי וחשוב בתקופה זו הוא פיתוח מוטוריקה עדינה וגסה. המוטוריקה היא בעצם כל התנועות שהגוף מבצע מתוך שליטה רצונית על השרירים והעצבים. אותה שליטה אינה מתפתחת בין יום והיא תוצר של התקדמות והתמדה. כדי לוודא שהילדים שלנו מפתחים את היכולות המוטוריות מגיל צעיר בצורה המיטבית יש להיות קשובים וערניים לילדים ובמקרים מסוימים גם לסייע להם. בטיפול לי אנחנו מתמחים באבחון מוטוריקה עדינה וגסה ובדרכים לסייע בפיתוחן. אחת הדרכים שהוכחו כיעילות במיוחד לפיתוח מוטוריקה עדינה היא שילוב משחקים מותאמים. בעזרת משחקים מוטוריקה עדינה יכולה להתקדם בקצב מואץ ולסייע לילדים עם קשיים. ניתן גם להקדים ולפתח בעזרת משחקים מוטוריקה גסה שהיא הבסיס למוטוריקה העדינה. על ידי חיזוק הגוף והמוטוריקה הגסה נוכל להתקדם למשימות עדינות ורגישות יותר ולפתח מערכת מוטוריקה בריאה ותקינה.

טיפול לי – משחקים מוטוריקה עדינה

לאחר אבחון מוטוריקה עדינה אצל הילדים, צוות המומחים המנוסה של טיפול לי מציע מגוון רחב של טיפולים לשיפור וקידום היכולת אם ויש בכך צורך. לפיתוח מוטוריקה גסה תרגילים רבים המבוססים על משחקים – כדור, שחייה, קפצת ועוד. לכל קצב התפתחותי נוכל להתאים את הטיפול הנכון ולשלב בו כלים שתוכלו להשתמש בהם גם מחוץ לשעות הטיפול אצלכם בבית. אנו מאמינים שטיפול נכון הוא תהליך מתמשך שיש להקדיש לו את מלוא תשומת הלב. הטיפולים מתבצעים באמצעות משימות הקשורות לעולמות התוכן וחוזקות הילד במטרה לשפר ולקדם את התפקוד היומיומי.

משחקים מוטוריקה גסה

הדרך הכי טובה לחיזוק הקשרים של השרירים והעצבים עם המחשבה היא להפעיל אותם בדרכים שונות ומאתגרות. משחקים ופעילויות הן דרך פשוטה לגרום לילדים לרצות להפעיל את הגוף והמחשבה מבלי לגרום להם לחשוב שהם עושים פעולות עם מטרה רפואית והתפתחותית. למוטוריקה גסה תרגילים רבים המבוססים על משחקי כדור והפעלות כמו קלאס, קפצת ושימוש במתקנים בפארק שעשועים. בטיפול לי אנו מייצרים סביבה מותאמת לאופי המטופל. אנו נבחר את המטפל התואם וכן את דרך הטיפול.
בטיפול לי מאמינים בראש ובראשונה שטיפול צריך להיות נגיש, זמין ובעלות הוגנת לכל כיס. יחד נוכל, הורים ומטפלים, נשלב כוחות למימוש הפוטנציאל של הילדים.

שיתוף:
מאמרים אחרונים
כתבות שאולי יעניינו אתכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם!
דילוג לתוכן