מתי יש לפנות אל קלינאית תקשורת?

לא מעט בדיקות, בירורים או אבחונים נדרשים הורים לילדים צעירים לבצע בשנים הראשונות לחיי הילדים. אחד מבירורים אלה קשור בהתפתחות תקינה של השפה המדוברת, הגייה נכונה של מילים ואותיות וצירוף הדרגתי ונכון של מילים לכדי משפטים והבעה של רצונות ומחשבות. בניגוד לנושאים הקשורים באופן ישיר לרפואה או לבריאות – בנושא של התפתחות שפה תקינה יש להורים חלק מהותי במעקב ובווידוא שאכן הילד שלהם מדבר כפי שהוא אמור על פי הגיל שלו.

נשאלת השאלה – מה עושים במצב שבו יש חשד שהשפה לא מתפתחת באופן תקין. במידה ומתעורר חשד כזה חשוב שלא להתעכב ולפנות להתייעצות מקצועית עם קלינאית תקשורת. היא זו שתוכל לומר האם החשד מבוסס או שמא בכל זאת המצב תקין. כיום ניתן לפנות אל קלינאיות תקשורת המציעות שירותים וטיפולים בכל רחבי הארץ כך שאין הכרח להמתין זמן רב לתור. קלינאית תקשורת נס ציונה יכולה, למשל, לעמוד לרשותם של הורים מודאגים המתגוררים גם במושבים סמוכים או אפילו ברחובות או בראשון לציון.

מה עושה קלינאית תקשורת?

כמו בכל מצב של אבחון הקשור בילד צעיר או פעוט – הפגישה הראשונה בדרך כלל תתבצע עם ההורים. הקלינאית תשמע מהם מה החשש שלהם, ממה הם מתרשמים, מה הם חושבים שקורה (או לא קורה) ומה ההתרשמות הכללית שלהם שמבוססת על שאלות מובנות מצד הקלינאית. כך היא תוכל אט אט להעריך את מצבו של הילד ולהציע את דרך הטיפול הכי נכונה ומתאימה, דרך טיפול שתותאם לו באופן אישי ומדויק מאד. קלינאית תקשורת רחובות יכולה כיום גם להיות בקשר עם גני הילדים בסביבה וייתכן מאד שיש לה הכרות עם דרך קבלת הסיוע אם דרך קופות החולים או דרך הרשות המקומית.

מחפשים מסגרת תומכת ובעיקר מקצועית שמתמחה בקלינאות תקשורת? טיפול-לי הוא הכתובת המתאימה לפנות אליה ולהיעזר בשירותיה. המכון מציע מגוון רחב של טיפולים, עליהם תוכלו לקבל מידע כאן וצוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם בכל עניין. למידע נוסף, פנו לטלפון 050-252-9658

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

מידע נוסף לעיונכם: