מתי כדאי לחפש טיפול רגשי לילדים?

בשנים האחרונות עולה יותר ויותר לתודעת ההורים והצוות החינוכי לתחום הטיפולים הרגשיים לילדים והנסיבות שבהן מתאים לפנות לסוג כזה של טיפול. כשמו כן הוא – טיפול זה מסייע לילדים להתגבר על קשיים רגשיים שנחווים באמצעות משחק, בדרמה, באומנות או בתחביבים אחרים שהילד מתחבר אליהם ושיש לו זיקה אליהם. מכיוון שמדובר בילדים צעירים שלבטח מתקשים לבטא היטב את מה שעובר עליהם – הרי שבזכות טיפול רגשי קל יותר להגיע אל נפשם העדינה ולהבין מה מקשה עליהם.

מכיוון שברוב המקרים יהיה מדובר בסדרת פגישות שתתקיימנה אחת לשבוע – הכי נוח ומתאים למצוא מטפל או איש מקצוע בסמיכות למקום המגורים. אנשי מקצוע מהתחום של טיפול רגשי לילדים ברחובות, למשל, יוכלו לסייע רבות לילדים בגילאים מגוונים המתגוררים באזור וניתן יהיה להגיע אליהם בקלות בזכות מרחק נסיעה לא גדול וזמן נסיעה קצר. בנוסף, הם יכירו את מסגרות החינוך לגיל הרך ויהיה להם קל יותר לבצע הפניות בין עמיתים או להבין לעומק במה דברים אמורים.

איך מתבצע הטיפול?

מכיוון שיש חשיבות גבוהה בשיתוף הפעולה של הילד או הילדה המטופלים – הרי שלעיתים ההתקדמות, לפחות ההתחלתית, עלולה להיראות כאיטית, שכן המטפלת תנסה לשבות את ליבו של הילד ותצטרך למצוא את הדרך לגרום לו להיפתח.

כאשר פונים אל אשת מקצוע מהתחום של טיפול רגשי רחובות – נס ציונה – אפשר לספק לה מידע קודם אודות הילד והשגרה שלו על מנת שיהיו להם נושאי שיחה משותפים. הטיפול יתבצע באמצעי שהילד יוכל לבטא עצמו. קיימים סוגים שונים של אמצעי טיפול שלא מחייבים את הילד לבטא באופן מילולי את קשייו: האזנה למוזיקה, הכנת עבודות יצירה, פעילות משותפת עם בעלי חיים או כל נושא אחר שבעזרתו ניתן יהיה לגרום לילד לפתוח את ליבו בדרכו שלו ולשתף בקשייו. אמצעים דומים וחוויות חיוביות ישמשו את המטפל/ת כבסיס לחיזוק הילד וירחיבו את יכולותיו להתמודד עם קשיים בדרך מסתגלת ומותאמת לעצמו ולסביבה.

למידע נוסף לחצו כאן

מחפשים מסגרת מקצועית המתמחה בטיפולים רגשיים לילדים באזור רחובות ונס ציונה? חברת טיפול-לי מציעה מגוון רחב של טיפולים, עליהם תוכלו לקבל מידע על ידי לחיצה בכפתור וצוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם בכל עניין. למידע נוסף, פנו לטלפון 050-252-9658

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

מידע נוסף לעיונכם: