קלינאית תקשורת פרטית לילדים

קלינאית תקשורת פרטית לילדים
תוכן עניינים

קלינאית תקשורת פרטית לילדים עוסקת באבחון, טיפול ושיקום של ילדים בעלי לקות תקשורת מסוימת. יתכן ומדובר בקושי בהבנת השפה או הבעתה, לעיתים מדובר בליקוי בדיבור, ביכולת קריאה וכתיבה וכדומה. קלינאי התקשורת מוכשרים בטיפול בחלק מן הבעיות הנ”ל או בכולן. טיפול זה מיועד לילדים ומבוגרים כאחד כאשר המטרה היא להביא את המטופל למצב בו התקשורת שלו עם הסביבה תהיה ברמה מספקת הן מבחינת המטופל והן מבחינת המטפל. טיפול מסוג זה נועד לפרוץ מחסומים, להעלות את הביטחון של המטופל ולהקנות לו כלים בעזרתם יוכל להתמודד עם הלקות.

מה עושה קלינאי תקשורת פרטית לילדים?

  • אבחון שפה לילדים – הערכה בנוגע לרמת תפקודי ההיגוי, דחיקת הלשון וגמגום בגיל הרך
  • מתן העשרה בתחום השפה
  • טיפול בהפרעות ועיכובים הנוגעים לרכישת שפה אצל ילדים
  • טיפול בשיבושי הגיה ודחיקת לשון
  • הדרכת הורים
  • ועוד

גישת הטיפול בילדים הסובלים מבעיית שפה ודיבור היא לרוב גישה התפתחותית, כלומר בתחילת הדרך הילד עובר אבחון כדי להבין את מצבו ולאחר מכן נקבעות מטרות לטיפול, אבני דרך בהן יתמקד התהליך ומדדים על פיהם יימדד קצב ההתקדמות. גם ההורים לוקחים חלק אקטיבי בטיפול, כאשר פגישות ההדרכה להורים הינן חלק בלתי נפרד מהליך הטיפול. הדבר משמש גם להצבת מטרות ותיאום ציפיות.

טיפולי – מומחים בלקויות תקשורת

טיפולי מתמקד בשלושה תחומים מבוקשים ונפוצים אשר פעמים רבות לא מקבלים את המענה הראוי. מדובר בטיפול רגשי לילדים, ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת. הורים רבים נזקקים לשירותים אלה אך נתקלים במחסור בכוח אדם איכותי או במחירים מופקעים. טיפולי הוקם מתוך הרצון לענות על הצורך של ההורים ומתוך האמונה כי מגיע לילדים חוויית הטיפול הטובה והנכונה ביותר.

טיפולי הופכים את הטיפול בבעיות תקשורת לנגיש, זמין ובעלות נוחה לכל כיס, כאשר המטפלים עוברים סינון קפדני יחד עם התאמה אישית לכל ילד, בהתאם ללקות שלו ולאופיו. התאמת המטפל הנכון תאפשר למקסם את תוצאות הטיפול ואת ההשפעה החיובית על התפתחות הילד.

שיתוף:
מאמרים אחרונים
כתבות שאולי יעניינו אתכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם!
דילוג לתוכן