ריפוי בעיסוק לילדים – במה מתמקד תחום זה?

ריפוי בעיסוק – רקע

ריפוי בעיסוק הוא תחום טיפולי שיש בו כדי לסייע לאנשים בכל הגילאים לבצע פעולות של מוטוריקה בדרך המתאימה והנכונה ביותר. בזכות טיפולים של ריפוי בעיסוק אפשר להתגבר על קושי מוטורי, עם סרבול בביצוע פעולות ועל קשיים תחושתיים – כל זאת על ידי מציאת התרגילים הנכונים והמתאימים לכל בעיה או קושי. כיום ידוע שטיפולי ריפוי בעיסוק לתינוקות יכולים לסייע בבעיות שונות שתינוק יכול להיוולד איתן וכך הן לא נזנחות אלא מטופלות מיד לאחר הלידה.

התמחות ריפוי בעיסוק לילדים ותינוקות

כיום ישנם כמה תתי תחומים בעולם של ריפוי בעיסוק לילדים. מצד אחד ייתכן ואיש מקצוע אחד יטפל בבעיות שונות או נושאים שונים, אך גם יכול להיות שאיש המקצוע יתמחה רק בתת תחום אחד כמו למשל הכנה לכיתה א’ או טיפול בבעיות ספציפיות של תינוקות. כך או כך – יש חשיבות גבוהה להתאמה אישית של הטיפול לכל ילד או תינוק על מנת להגיע כמה שיותר מהר לתוצאות המיוחלות. בתחום זה יש גם חשיבות גבוהה מאד להתחלה מוקדמת ככל האפשר של הטיפול, שכן ישנם מצבים שבהם בעיה עלולה להחמיר אם לא תטופל כמה שיותר מהר.

איך מעבירים טיפולים לילדים ותינוקות?

בגילאים כאלה הטיפולים מבוצעים תוך כדי שימוש באביזרי משחק, יצירה או חומרי עבודה. אלה פריטים שילדים אוהבים מאד וקל להם לשתף פעולה כשיש מסביב משחקים או צעצועים שהם אוהבים. במקרים רבים הטיפולים מבוצעים לילדים בגילאים שבהם אין הם עדיין מדברים ואז דרך המשחקים וחומרי היצירה קל להבין במה הם מתקשים ואיך יהיה הכי נכון לעזור להם להתגבר על הבעיה וכמובן לפתור אותה בדרך נעימה וכיפית. ההורים יוכלו לקבל הנחיה בנוגע לביצוע פעולות שונות בבית וכך להיות שותפים מלאים לתהליך הטיפול כולו.

מחפשים כתובת מקצועית, המתמחה בטיפולי ריפוי בעיסוק לילדים ותינוקות? טיפול-לי הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה ולהיעזר בשירותיה. המכון מציע מגוון רחב של טיפולים, עליהם תוכלו לקבל מידע כאן וצוות מקצועי ומיומן שישמח לסייע לכם בכל עניין. למידע נוסף, פנו לטלפון 050-252-9658

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

מאמרים נוספים:

טיפול רגשי לילדים פסיכודרמה

פסיכודרמה היא צורה של פסיכותרפיה המבוססת על עקרונות הפסיכו-דינמיקה, שבה אנשים מתמודדים עם בעיותיהם. הם עושים זאת בעזרת פסיכודרמטיסט, איש מקצוע שמוביל את מפגש הפסיכודרמה.

קראו עוד »

מרפא בעיסוק

מרפא בעיסוק הוא אדם המתמחה בריפוי בעיסוק. מטרתו של ריפוי זה היא שימורו והשבתו של האדם לתפקוד תקין בחייו. הבעיה בתפקוד יכולה לנבוע ממגוון סיבות,

קראו עוד »
אין מאמרים נוספים להציג