תרפיה באומנות

תרפיה באומנות
תוכן עניינים

טיפול באומנות חזותית או תרפיה באומנות כולם בעלי משמעות משותפת המציינת שיטת פסיכותרפיה בה נעשה שימוש בטכניקות מעולם האמנות החזותית. הכלים העומדים לרשות המטפל כוללים צילום, פיסול וציור כאשר הדבר משלב את התיאוריות המסורתיות של הפסיכותרפיה לצד תאוריות מעולם היצירה, חומרי האומנות וטכניקות מעולם הפסיכולוגיה.

תרפיה באומנות מיועדת לכל סוגי האוכלוסייה בגילאים שונים. הסדנאות מועברות על ידי מטפלים שעוזרים לפתח יצירתיות ומספקים כלים להתמודדות עם מתח, חוויות טראומתיות, תקופות משבר, שיפור התפקוד הקוגניטיבי, שיפור היחסים עם המשפחה והחברים, שיפור איכות החיים ועוד.

תרפיה באומנות לילדים – דרכי טיפול

כאשר אדם הולך ללמוד תרפיה באומנות הוא יכול לבחור ללמוד מגוון סוגי יצירה ודרכי טיפול. דרכים אלה כוללות:
טיפול באמנות פלסטית – אמנות הפיסול מאפשרת אדם להתמודד עם חסרונות וקשיים בעזרת כוחות היצירה שלו.
פסיכודרמה – השיטה מיועדת לטיפול בעיקר במשפחות וקבוצות. השיטה מאפשרת להמחיז את רגשות האנשים בקבוצה, לעשות חילופי תפקידים ובכך לחשוף את תחושותיהם ורגשותיהם.
ביבליותרפיה – השיטה מיועדת בעיקר לעבודה עם ילדים הכוללת קריאה קבוצתית של סיפורים ויצירת תהליך הזדהות עם הדמויות.
טיפול במוסיקה – המוסיקה מעוררת רגש ועוזרת לנו להתחבר אליו. בנוסף למוסיקה יש סגולות רבות הנוגעות לריכוז, הפגת מתחים, שיפור התפקוד הקוגניטיבי ועוד.
פוטותרפיה – השיטה נעזרת בתמונות אשר נלקחו מן האלבום המשפחתי של המטופל. הדבר מאפשר למטופל להתבונן על עצמו מנקודת מבט חיצונית ברגעים שונים בחיים. התמונות מציפות רגעים מן העבר העוזרים להתמודד עם בעיות ההווה והעתיד.

טיפולי – אמנות טיפולית

על מנת להעניק לילדכם את חוויית הטיפול לה הוא ראוי תוכלו להגיע אל מכון טיפולי אשר יעמיד לרשותכם צוות מקצועי, אדיב ומיומן בטיפול באומנות לילדים, בעל גישה נהדרת לילדים. כל מטפל מותאם באופן אישי לילד בו הוא מטפל על מנת להשיג ביניהם חיבור מקסימלי. חיבור זה יאפשר לילד להתפתח בצורה אופטימלית, לרכוש כלים לחיים, לצבור ביטחון ולהכיר את הצדדים החזקים שלו אשר יעזרו לו להתגבר על הקשיים במהלך הדרך.


פנו כעת אל טיפולי ונשמח לפתוח בפניכם דלת לעולם של טיפול באומנות.

שיתוף:
מאמרים אחרונים
כתבות שאולי יעניינו אתכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם!
דילוג לתוכן