טיפול באומנות, טיפול באמנות חזותית או תרפיה באומנות כולם בעלי משמעות משותפת המציינת שיטת פסיכותרפיה בה נעשה שימוש בטכניקות מעולם האמנות החזותית. הכלים העומדים לרשות המטפל כוללים צילום, פיסול וציור כאשר הדבר משלב את התיאוריות המסורתיות של הפסיכותרפיה לצד תאוריות מעולם היצירה, חומרי האומנות וטכניקות מעולם הפסיכולוגיה.

טיפול באומנות / תרפיה באומנות מיועד לסוגי אוכלוסייה שונים בגילאים שונים. הסדנאות מועברות על ידי אמנים ועוזרים לפתח יצירתיות כמו גם להתמודד עם מתח, חוויות טראומתיות, תקופות משבר, שיפור התפקוד הקוגניטיבי, שיפור היחסים עם המשפחה והחברים, שיפור איכות החיים ועוד.

תרפיה באומנות לילדים – דרכי טיפול

כאשר אדם הולך ללמוד תרפיה באומנות הוא יכול לבחור ללמוד מגוון סוגי יצירה ודרכי טיפול. דרכים אלה כוללות :

  • טיפול באמנות פלסטית – אמנות הפיסול מאפשרת אדם להתמודד עם חסרונות וקשיים בעזרת כוחות היצירה שלו.
  • פסיכודרמה – השיטה
  • מיועדת לטיפול בעיקר במשפחות וקבוצות. השיטה מאפשרת להמחיז את רגשות האנשים בקבוצה, לעשות חילופי תפקידים ובכך לחשוף את תחושותיהם ורגשותיהם.
  • ביבליותרפיה – השיטה מיועדת בעיקר לעבודה עם ילדים הכוללת קריאה קבוצתית של סיפורים ויצירת תהליך הזדהות עם הדמויות.
  • טיפול במוסיקה – המוסיקה מעוררת רגש ועוזרת לנו להתחבר אליו. בנוסף למוסיקה יש סגולות רבות הנוגעות לריכוז, הפגת מתחים, שיפור התפקוד הקוגניטיבי ועוד.
  • פוטותרפיה – השיטה נעזרת בתמונות אשר נלקחו מן האלבום המשפחתי של המטופל. הדבר מאפשר למטופל להתבונן על עצמו מנקודת מבט חיצונית ברגעים שונים בחיים. התמונות מציפות רגעים מן העבר העוזרים להתמודד עם בעיות ההווה והעתיד.
  •  

טיפול-לי – אמנות טיפולית

על מנת להעניק לילדכם את חוויית הטיפול לה הוא ראוי תוכלו להגיע אל מכון טיפול-לי אשר יעמיד לרשותכם צוות מקצועי, אדיב ומיומן בטיפול באומנות לילדים, בעל גישה נהדרת לילדים. כל מטפל מותאם באופן אישי לילד בו הוא מטפל על מנת להשיג ביניהם חיבור מקסימלי. חיבור זה יאפשר לילד להתפתח בצורה אופטימלית, לרכוש כלים לחיים, לצבור ביטחון ולהכיר את הצדדים החזקים שלו אשר יעזרו לו להתגבר על הקשיים במהלך הדרך.
פנו כעת אל טיפול-לי ונשמח לפתוח בפניכם דלת לעולם של אמנות טיפולית.

ארגון טיפול-לי - אנו כאן בשבילכם!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:

מאמרים נוספים:

משחקים לריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק מטרתו לסייע ללוקים בהפרעות תפקוד לקיים חיים טובים יותר ולעודד השתתפות ומעורבות בפעילויות ותפקידים. לרוב, העיסוק בריפוי מתמקד בטיפול באנשים הסובלים מבעיות עקב

קראו עוד »

משחקים מוטוריקה עדינה

תקופת ההתפתחות של הילד היא שלב קריטי במיוחד אשר השלכותיה הן בעלות משמעות רבה על עתידו. חלק עיקרי וחשוב בתקופה זו הוא פיתוח מוטוריקה עדינה

קראו עוד »

קלינאית תקשורת בחיפה

קלינאית תקשורת עוסקת באבחון, טיפול ושיקום של אנשים בעלי לקות תקשורת מסוימת. יתכן ומדובר בקושי בהבנת השפה או הבעתה, לעיתים מדובר בליקוי בדיבור, ביכולת קריאה

קראו עוד »

קלינאי תקשורת גמגום

קלינאות תקשורת היא טיפול פרא רפואי, כלומר טיפול מבוסס על מדע אך אינו מבוצע על ידי רופא אלא על בעל מקצוע מוסמך בתחום. קלינאי תקשורת

קראו עוד »
אין מאמרים נוספים להציג