ריפוי בעיסוק חגורת כתפיים

ריפוי בעיסוק חגורת כתפיים
תוכן עניינים

מרפא בעיסוק עוזר לאנשים עם מוגבלות לחזור לרמת התפקוד שלהם לפני הפציעה או המחלה שהם עברו. המרפא בעיסוק משתמש בעקרונות הלמידה וההתפתחות כדי לעזור לאנשים לצבור מיומנויות, לנהל פעילויות, לבצע משימות בסביבתם ולשפר את איכות חייהם. הוא מספק טיפול וחינוך כדי לעזור לאנשים עם מוגבלויות ומצבים כרוניים. מרפא בעיסוק הוא חיוני בחברה מכיוון שהוא עוזר לאנשים לחיות באופן עצמאי ופרודוקטיבי יותר.

מטפלים בעיסוק יכולים להשתמש במגוון כלים וטכניקות כדי לעזור למטופלים שלהם להחזיר את המיומנויות ולנוע שוב. אחד הכלים של המרפא בעיסוק הוא חגורת כתף. החגורה משמשת לתמיכה בזרוע ובכתף, מה שיכול להועיל למי שעבר ניתוח בכתף ​​או לסובלים ממצב כרוני הכולל פציעה או מוגבלות הגורם לכאב בזרוע או בכתף ​​כמו דלקת פרקים. ניתן להשתמש בחגורת הכתף לריפוי בעיסוק בתנוחות רבות ושונות, בהתאם למה שמרגיש הכי נוח למטופל. ניתן ללבוש אותן מעל או מתחת לבגדים, והן מעוצבות כך שהן לא יחליקו במהלך השימוש. מכשיר לריפוי בעיסוק חגורת כתפיים הוא בעל שתי לולאות המחוברות בחלק הקדמי והאחורי של הגוף של המטופל. הרצועה עוברת על כתפי המטופל ומסביב למותניו.

טכניקות פעולה לריפוי בעיסוק חגורת כתפיים

ניתן לכוונן את הרצועה כך שתתאים בנוחות לגוף המטופל. מרפאים בעיסוק משתמשים במכשיר זה כדי למנוע מהמטופלים לזוז יותר מדי בזמן שעובדים עליהם. ישנם מספר יתרונות לשימוש בריפוי בעיסוק חגורת כתפיים. אחד מהם הוא שהוא מספק לזרוע את היציבות הדרושה, שיכולה לסייע בשיפור התנועה במפרקי הכתף או המרפק. מרפאים בעיסוק משתמשים גם בכלי זה כדי להפחית כאב ועוויתות שרירים בכתפיים או בזרועות העליונות של המטופלים שלהם. אנשים הסובלים מדלקת פרקים או מצבים אחרים המשפיעים על המפרקים שלהם ייהנו מכלי זה מכיוון שהוא עוזר לספק יציבות כך שהם יוכלו לנוע בקלות רבה יותר מבלי לגרום לנזק או כאב נוסף. הסוג הספציפי של חגורת כתף בריפוי בעיסוק שאתה צריך יהיה תלוי בצרכים ובדרישות שלך. ישנם שלושה סוגים עיקריים של חגורות כתפיים בריפוי בעיסוק: הסוג הראשון הוא לשימוש הכללי והוא הסוג האוניברסלי, הסוג השני הוא הסוג בהתאמה אישית והסוג השלישי הוא הסוג המתכוונן (הוא ניתן לשימוש כללי אך הוא מתכוונן על פי הצורך). במידה ואתם סובלים מפציעה או כאב בכתפיים ותרצו לרפה בעזרת חגורת כתפיים תוכלו לעשות זאת דרך ארגון טיפולי.

שיתוף:
מאמרים אחרונים
כתבות שאולי יעניינו אתכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם!
דילוג לתוכן